BME Egyetemi Zöld Kör

Az Egyetemi Zöld Kör egyike a hat egyetemi (EHK-hoz tartozó) öntevékeny körnek. Működésével igyekszik megvalósítani az egyetemi fenntarthatóságot és erősíteni a hallgatók környezetvédelmi ismereteit.

Ha kíváncsi vagy ránk, nézd meg weboldalunk BME Egyetemi Zöld Kör weboldala - BME Környezetvédelmi oldalak

Legfőbb tevékenységeink: *kollégiumi szelektív hulladék- és olajgyűjtés *intézményi papírfelhasználási reform *év végi elektronikai hulladékgyűjtés *Zöld Pont rovat a műhelyben ... és még sok más. Ha kérdésed, ötleted van, keress bennünket! egyetemizoldkor[kukac]gmail.com

Hulladékcsökkentés tíz lépésben

1. Viszek magammal bevásárlólistát, vászontáskát vagy kosarat.

2. Laposra taposom és szelektíven gyűjtök.

3. Komposztálok.

4. Megjavíttatom, újra használom.

5. Elcserélem, továbbadom.

6. Piacon vásárolok, támogatom a helyi kereskedelmet.

7. Keresem az újrahasznosított termékeket.

8. A visszaválthatót választom.

9. Könyvtárba és kölcsönzőbe járok.

10. Letiltom a postai levélszemetet.

A HuMuSz hírei

Nincs megjeleníthető elem

A Tiszta Jövő hírei

Nincs megjeleníthető elem

Naptár

december 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Platán-rendszer - Sopron, mint zöld város

2011.10.27. 01:38 Akvyr

Mitől kellemes egy város? Fontos-e a városi természet? Szeretnéd, ha környezeted élhetőbbé válna? Ha a válaszod igen, látogass el a BME Egyetemi Zöld Kör következő önképzőkörére, és többek között azt is megtudhatod, hogy milyen intézkedésekre volna szükség egy kellemesebb városi környezet kialakításához. A városi problémák ugyanis nem extra autósávok beüzemelésével, vagy éppen a kibocsájtások csökkentésével oldhatóak meg, hanem azzal, ha a fenntarthatóságot az ökológia mellett gazdaságilag és társadalmilag is értelmezzük. A városrendezés, várostervezés, maga a város mint egész fenntarthatósága ma elsődleges cél kell hogy legyen a stratégiák kialakítása során.

Az eredetileg Sopron város zöldítésére részletesen kidolgozott, de átfogó fejlesztési ötleteket is nyújtó Platán-rendszert Berkes Dávid és Soós Gergely mutatja majd be. Előadásuk során mind épített, mind környezeti és társadalmi szempontokat figyelembe véve veszik át a Sopronban elvégzendő illetve átalakítandó folyamatok összességét, grafikusan szemléltetve azokat.

Mindenkit szeretettel várunk szokásos helyszínen, a K. épület 1. emelet 72-es termében, november 2-án 19 órakor! Csatlakozz az esemény facebook oldalán!

 

Szólj hozzá!

Címkék: előadás önképzőkör ezk

A bejegyzés trackback címe:

https://bme-ezk.blog.hu/api/trackback/id/tr203332772

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása