BME Egyetemi Zöld Kör

Az Egyetemi Zöld Kör egyike a hat egyetemi (EHK-hoz tartozó) öntevékeny körnek. Működésével igyekszik megvalósítani az egyetemi fenntarthatóságot és erősíteni a hallgatók környezetvédelmi ismereteit.

Ha kíváncsi vagy ránk, nézd meg weboldalunk BME Egyetemi Zöld Kör weboldala - BME Környezetvédelmi oldalak

Legfőbb tevékenységeink: *kollégiumi szelektív hulladék- és olajgyűjtés *intézményi papírfelhasználási reform *év végi elektronikai hulladékgyűjtés *Zöld Pont rovat a műhelyben ... és még sok más. Ha kérdésed, ötleted van, keress bennünket! egyetemizoldkor[kukac]gmail.com

Hulladékcsökkentés tíz lépésben

1. Viszek magammal bevásárlólistát, vászontáskát vagy kosarat.

2. Laposra taposom és szelektíven gyűjtök.

3. Komposztálok.

4. Megjavíttatom, újra használom.

5. Elcserélem, továbbadom.

6. Piacon vásárolok, támogatom a helyi kereskedelmet.

7. Keresem az újrahasznosított termékeket.

8. A visszaválthatót választom.

9. Könyvtárba és kölcsönzőbe járok.

10. Letiltom a postai levélszemetet.

A HuMuSz hírei

Nincs megjeleníthető elem

A Tiszta Jövő hírei

Nincs megjeleníthető elem

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Határon innen és túl: vonattal Magyarország tájain

2011.10.11. 19:25 Csilla333

Napjaink társadalmi-gazdasági életében igen nagy szerepet játszik a mobilitás, hisz nap mint nap változtatjuk a helyünket, vagyis közlekedünk.

Bár még a válság ellenére is folyamatosan nőtt a saját gépkocsival rendelkező háztartások száma (a felnőtt lakosság csaknem felének van saját tulajdonú gépjárműve), akadnak szép számban olyanok, akiknek mind a napi hivatásforgalom, mind pedig a szabadidős célú elmozdulás közösségi közlekedés használatát kívánja meg. Fontos kiemelni, hogy az ilyesfajta mobilitás pénzben és időben versenyképes, környezetbarát alternatívája is lehetne az egyéni közlekedésnek.

Az Európai Uniós csatlakozás és a Schengeni Egyezmény lehetővé tette az országok közötti egyszerűbb áramlást, így már annak sincs elvi akadálya, hogy a különböző helyváltoztatási módok során országhatárt lépjünk át. A gyakorlatban azonban már számos fékezőerővel kell szembesülnünk, hisz a nem megfelelő infrastruktúra vagy az erősen korlátozott közösségi közlekedési szolgáltatás gátat szab a határon átnyúló együttműködésnek.

2010 és 2011 nyarán azonban megpróbálkoztunk a lehetetlennel. Mindkét alkalommal egy kéthetes országjáró túra keretében nyeregre pattantunk és vonatra szálltunk, hogy bebizonyítsuk: hazánk természeti és kulturális adottságai kényelmes és környezetbarát módon is könnyedén felfedezhetők. Egy úgynevezett 500 km feletti vonatjeggyel – természetesen a szabályok pontos betartása mellett – mindez még költségkímélő módon is megtehető. Hiányosságok persze bőven akadnak, a szolgáltatási színvonalon túl az értékesítési és kommunikációs politika is igencsak fejlesztésre szorul, ám bármely akadály ellenére is adottak a lehetőségek ahhoz, hogy rátaláljunk Magyarország ismert és rejtett kincseire – vasúton.

 

Az Önképzőkör második rendezvényén Háry Márk tart beszámolót kéthetes országjáró túráiról.


Mindenkit sok szeretettel várunk október 17-én, 19:00-kor, a K épület, I. emelet 72-es termében! Hívjátok el ismerőseiteket is!

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://bme-ezk.blog.hu/api/trackback/id/tr443295786

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása