BME Egyetemi Zöld Kör

Az Egyetemi Zöld Kör egyike a hat egyetemi (EHK-hoz tartozó) öntevékeny körnek. Működésével igyekszik megvalósítani az egyetemi fenntarthatóságot és erősíteni a hallgatók környezetvédelmi ismereteit.

Ha kíváncsi vagy ránk, nézd meg weboldalunk BME Egyetemi Zöld Kör weboldala - BME Környezetvédelmi oldalak

Legfőbb tevékenységeink: *kollégiumi szelektív hulladék- és olajgyűjtés *intézményi papírfelhasználási reform *év végi elektronikai hulladékgyűjtés *Zöld Pont rovat a műhelyben ... és még sok más. Ha kérdésed, ötleted van, keress bennünket! egyetemizoldkor[kukac]gmail.com

Hulladékcsökkentés tíz lépésben

1. Viszek magammal bevásárlólistát, vászontáskát vagy kosarat.

2. Laposra taposom és szelektíven gyűjtök.

3. Komposztálok.

4. Megjavíttatom, újra használom.

5. Elcserélem, továbbadom.

6. Piacon vásárolok, támogatom a helyi kereskedelmet.

7. Keresem az újrahasznosított termékeket.

8. A visszaválthatót választom.

9. Könyvtárba és kölcsönzőbe járok.

10. Letiltom a postai levélszemetet.

A HuMuSz hírei

Nincs megjeleníthető elem

A Tiszta Jövő hírei

Nincs megjeleníthető elem

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Éghajlatváltozás és a helyi szintű cselekvés lehetőségei

2010.04.09. 18:30 betax

Szerdán ismét egy izgalmas témával folytatódik a HuMuSz előadássorozata. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Egyre inkább tény, hogy a nemzetközi és az állami szervezetek nem képesek hatékony megoldást nyújtani a klímaváltozás kérdésére. Éppen ezért sürgető szükség van helyi szintű kezdeményezésekre. Ebből a felismerésből kelt életre hazánkban a Klímabarát Települések Szövetsége, melynek célja, hogy minél több településnek legyen saját, szakmailag megalapozott klímastratégiája. Ezen kívül segítséget nyújt a klímaprogramok megvalósításában és érdekklépviseletet is ellát klímavédelmi kérdésekben. A szövetségnek jelenleg 13 tagja van. Előadónk a szövetség elnöke, Antal Z. László, szociológus, az MTA Szociológiai Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. 
Világszerte számos olyan kezdeményezéssel találkozhatunk, ahol a helyi közösségek jelentős eredményeket értek el a klímaváltozás elleni küzdelemben. Az alkalmazkodásnak különösen nagy jelentősége van a helyi tevékenységeknek, hiszen a várható káros hatások elsősorban helyi szinten jelentkeznek. A városoknak és a falvaknak egyaránt fel kell készülniük ezekre a változásokra. Ebből a célból jött létre hazánkban a Klímabarát Települések Szövetsége. 

Előadónk: Antal Z. László, szociológus, az MTA Szociológiai Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. Harminc éve végez egészségszociológiai kutatásokat, melyek egy része kapcsolódik a környezetvédelemhez is. Az utóbbi években a társadalmi normák szerepét vizsgálja a népesedési folyamatok alakulásában és az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Tanít a Budapesti Corvinus Egyetemen. 2005-ben kezdeményezésére indult el a „Klímabarát települések” program, amelynek célja egyrészt a társadalmi rugalmasságot segítő és nehezítő feltételek vizsgálata Magyarországon, másrészt az, hogy minél több település készüljön fel az éghajlatváltozás miatt várható változásokra. E program első elméleti és gyakorlati eredményei olvashatók az általa szerkesztett „Klímabarát települések” (Pallas, Budapest, 2008) kötetben. A kötetben található tanulmányaiban kifejti, hogy az éghajlatváltozás  megoldhatatlan feladatok elé állítja a mai társadalmakat és megkérdőjelezi azok alapvető értékeit. Kutatási eredményei alapján úgy véli, hogy a kialakult klíma-paradoxonok feloldására egy ökológia fordulatot eredményező „tudományos forradalom” nyújthat lehetőséget. 
Az ingyenes előadás időpontja: 2010. április 14.  (szerda) 18.00 óra
Helyszíne:
 HuMuSz Ház, 1111 Budapest Saru u. 11.

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://bme-ezk.blog.hu/api/trackback/id/tr41907921

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása