BME Egyetemi Zöld Kör

Az Egyetemi Zöld Kör egyike a hat egyetemi (EHK-hoz tartozó) öntevékeny körnek. Működésével igyekszik megvalósítani az egyetemi fenntarthatóságot és erősíteni a hallgatók környezetvédelmi ismereteit.

Ha kíváncsi vagy ránk, nézd meg weboldalunk BME Egyetemi Zöld Kör weboldala - BME Környezetvédelmi oldalak

Legfőbb tevékenységeink: *kollégiumi szelektív hulladék- és olajgyűjtés *intézményi papírfelhasználási reform *év végi elektronikai hulladékgyűjtés *Zöld Pont rovat a műhelyben ... és még sok más. Ha kérdésed, ötleted van, keress bennünket! egyetemizoldkor[kukac]gmail.com

Hulladékcsökkentés tíz lépésben

1. Viszek magammal bevásárlólistát, vászontáskát vagy kosarat.

2. Laposra taposom és szelektíven gyűjtök.

3. Komposztálok.

4. Megjavíttatom, újra használom.

5. Elcserélem, továbbadom.

6. Piacon vásárolok, támogatom a helyi kereskedelmet.

7. Keresem az újrahasznosított termékeket.

8. A visszaválthatót választom.

9. Könyvtárba és kölcsönzőbe járok.

10. Letiltom a postai levélszemetet.

A HuMuSz hírei

Nincs megjeleníthető elem

A Tiszta Jövő hírei

Nincs megjeleníthető elem

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Fenyőrigók az egyetemen

2010.02.09. 20:40 betax

Egyetemünket is elérték a Fenyőrigók: az elmúlt napokban több száz barna apróság lepte el a Főváros, így a Műegyetem fáit is. Az idei, szoktalanul kemény tél miatt több, hazánkban vendégnek számító madárfaj fordul meg nagy számban Magyarországon, például láthatunk csonttollúkat és fenyőrigókat is.

A hétköznapi embernek is könnyen feltűnhetnek a világosbarna, fekete rigónál kissebb, de házi verébnél nagyobb termetű madarak, akik nagy csapatokban fáról fára szállnak bogyós élelem után kutatva. Egyetemünkön a mai nap figyeltünk meg először fenyőrigót, de a város más részeiről is sok jelzés érkezett a szokatlan, ám annál szebb és bizalmasabb madárfaj felbukkanásáról. A fenyőrigók nem félénkek, 1-2 méter távolságból szemügyre vehetőek, egész közel engedik az embert magukhoz.

A kép forrása: vasutag.freeblog.hu

A madarakról és az okokról további információkat a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület weboldalán olvashattok.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://bme-ezk.blog.hu/api/trackback/id/tr471743854

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása